Dolar traci

Wczorajsza publikacja zapisu dyskusji z przedostatniego w tym roku posiedzenia Fed osłabia dolara. Wynika z tych zapisów, że bank centralny USA prawdopodobnie podniesie stopy procentowe na grudniowym posiedzeniu, ale z dalszymi ruchami nie będzie się spieszył. Komunikat o ewentualnych podwyżkach stóp na 2018 rok nie jest już tak oczywisty dopóki Fed nie odnotuje wyraźniejszego odbicia inflacji w USA. Informacje te osłabiły dora. Odnotowano skok notowań EUR/USD powyżej 1,18. Amerykańska waluta jest najtańsza od dwóch miesięcy. Złoty wzmocnił się dziś do dolara o kolejne trzy grosze.

Przed południem za dolara płacono 3,5551 złotego. Tanieje także funt. Kurs GBP do PLN wynosił 4,7310. Euro i frank utrzymują się na poziomie dnia wczorajszego. Za euro płacono 4,2112 złotego, a za franka szwajcarskiego 3,6253 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź