Dolar się odbił

Piątek zdecydowanie należał do amerykańskiej waluty. Dane z amerykańskiego rynku pracy to dawno oczekiwana informacja, która jak się ostatecznie okazało nieco wzmocniła dolara. Pytanie, czy to wsparcie przełoży się na większe notowania w dłuższej perspektywie. Wzrost zatrudnienia wypadł powyżej 200 tys., co sugeruje, że jest jeszcze nieco niewykorzystanych mocy na rynku. Niemniej spada stopa bezrobocia oraz wzrastają płace. Sytuacja wygląda bardzo pozytywnie i silny rynek pracy powinien prowadzić do wyższego wzrostu gospodarczego oraz wzrostu cen.

W poniedziałkowy poranek dolar utrzymuje cenę z końca sesji piątkowej. O godzinie 10-tej za dolara płacono 3,5978 złotego. Podobnie pozostałe waluty bez większych zmian. Kurs EUR do PLN wynosił 4,2462, a franka 3,7005. Za funta brytyjskiego płacono 4,6938 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź