Dolar nieco osłabł

Dolar amerykański w dalszym ciągu jest słaby. Wczoraj nadeszła długo oczekiwana przemowa Steve’a Mnuchina, Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych, który miał nakreślić plany dotyczące wsparcia gospodarki, a przede wszystkim reformy podatkowej. Mnuchin, który wywodzi się z sektora finansowego rozczarował rynki ponownie jak Donald Trump nie przedstawiając żadnych konkretów. Mnuchin mówił jedynie, że reforma przegłosowana zostanie przed sierpniem oraz dotyczyć będzie głównie zmniejszenia podatków dla klasy średniej. Jak widać i tym razem na kurs dolara mocno wpływa polityka.

W piątek po godzinie 12-tej za dolara amerykańskiego płacono o dwa grosze mniej niż w czwartek, czyli 4,0668 złotego. Stabilne jest euro za które płacono dzisiaj 4,3069 złotego. Za franka szwajcarskiego płacono 4,0438 złotego. W dalszym ciągu drożeje funt brytyjski. Kurs GBP do PLN wynosił dzisiaj 5,1026.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź