Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

Dolar coraz mocniejszy. Kurs USD w górę.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych twierdzi, że nic mu nie wiadomo na temat rzeczowych rozmów telefonicznych na temat handlu pomiędzy stronami konfliktu, o których wspomniał Trump na twitterze.
Z dniem 30 sierpnia strona amerykańska potwierdziła, że cła na chińskie towary (300 mld USD) wzrosną do 15 procent, z obecnych 10.

Ludowy Bank Chin wyhamował osłabienie juana. Chińskie media piszą o planach poluzowania przez władze restrykcji dotyczących zakupów aut, w tym wsparcia sektora „elektryków”.

Opublikowany wczoraj po południu indeks zaufania konsumentów Conference Board w sierpniu wyniosł 135,1 pkt., co jest nieznacznym spadkiem w porównaniu do lipca (135,8 pkt).

We wtorek polski rząd przyjął projekt budżetu na 2020r., który pierwszy raz w historii po transformacji ustrojowej z 1989r. zakłada zerowy deficyt.
Niestety nie są znane szczegóły dotyczące struktury dochodów i wydatków, co uniemożliwia analizę.

Narodowy Bank Węgier, zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił stóp procentowych – stopa referencyjna 0,90%.

Japonia usunęła Koreę Południową z listy uprzywilejowanych partnerów handlowych. Powodem są rozmowy między Tokio, a Seulem o rekompensaty za zbrodnie japońskie z czasów II wojny światowej. Japońscy eksporterzy będą teraz musieli uzyskiwać specjalne zgody na handel swoich towarów.

O godzinie 13:00: kurs euro (EUR) – 4,3829, kurs dolara (USD) – 3,9506, kurs franka (CHF) – 4,0271, kurs funta (GBP) – 4,8233

Ekspert Amronet.pl

 

Udostępnij innym