Dobra kondycja polskiej gospodarki

Dane za pierwszy kwartał potwierdzają dobrą pozycję polskiej gospodarki. W okresie krótkoterminowym to dobra wróżba dla złotego. Według wstępnych odczytów w marcu zatrudnienie wzrosło o 4,5% r/r, czyli nadal mamy do czynienia z silnie pozytywną tendencją w tej kategorii. Przy jednoczesnym spadku stopy bezrobocia, rok 2017 może być jednym z najlepszych od kilkudziesięciu lat. W górę odbijają też płace. W sektorze prywatnym odnotowano wzrost wynagrodzeń o 5,2% r/r. Dzisiaj poznamy także dane o produkcji przemysłowej za marzec. Rynek oczekuje na odbicie o 7,2% r/r.

Złoty jest nadal mocny, ale dzisiaj minimalnie traci do głównych walut. Przed godziną 12-tą za euro płacono 4,2672 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,9608 złotego. Funt brytyjski nadal rośnie i dzisiaj kosztował 5,0860 złotego. Frank szwajcarski kosztował w tym czasie 3,9834 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź