Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Dane z GUS: Płace w firmach

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, przeciętne wynagrodzenie osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, gdzie liczba pracowników przekracza 9 osób, wzrosło o 6,8% r/r, natomiast zatrudnienie zwiększyło się o 2,6% r/r.

Jeżeli chodzi o przeciętne wynagrodzenie w ujęciu miesięcznym- odnotowano spadek o 1,1%, natomiast zatrudnienie spadło o 0,1%.

Warto wspomnieć o sytuacji na świcie. We Francji trwają strajki grup, które nie zgadzają się z nowymi reformami gospodarczymi. Chodzi o próbę ujednolicenia systemów emerytalnych. Największymi przeciwnikami zmian są lekarze, prawnicy a także piloci linii lotniczych. W rezultacie zostało zaplanowane spotkanie premiera ze związkowcami.

Ekonomiści ostrzegają, że atak na rafinerię w Arabii Saudyjskiej będzie miał ogromny wpływ na gospodarkę całego świata. Zdecydowanie, zauważalny będzie wzrost cen paliwa. Jeżeli naprawa rafinerii nie będzie przebiegać dynamicznie, możemy spodziewać się chęci zwiększenia zapasów. Długotrwały wzrost popytu pozwoli na utrzymanie wysokich cen ropy.

O godzinie 13.00 – kurs euro (EUR) –4,3389, kurs dolara (USD) –3,9287, kurs franka (CHF) –3,9458, kurs funta (GBP) –4,8963.

Ekspert Amronet.pl

Udostępnij innym