Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Co dalej z Brexitem?

David Frost (przedstawiciel Borisa Johnsona), prowadzi aktualnie spotkania z Komisją Europejską w celu dogadania, co do umowy Brexitu.

Wielka Brytania chce luźniejszej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. Ponadto Frost powiedział negocjatorom z UE, że rząd chce „równych warunków działania” po Brexicie, co pozwoliłoby dostosować Zjednoczone Królestwo do wielu norm UE w takich obszarach, jak konkurencja, ochrona środowiska, podatki i pomoc państwa.

Podpisane przez królową Elżbietę II prawo wymierzone w Brexit bez umowy stawia Johnsona w ciężkiej sytuacji gdyż 19 października będzie musiał wystąpić z wnioskiem o odroczenie Brexitu.

W ostatnich dniach zyskuje funt, a to jest konsekwencją znacznego spadku ryzyka Brexitu bez porozumienia – o godzinie 11:00 – 4,8405.

Dodatkowo premier Zjednoczonego Królestwa złożył już drugi wniosek o przyśpieszenie wcześniejszych wyborów w październiku. Wniosek został odrzucony.

W sierpniu w porównaniu do lipca zamówienia w niemieckim przemyśle spadły o 2,7 proc. Tymczasem rynki oczekiwały, że wskaźnik ten spadnie, ale tylko o 1,5 proc. W ujęciu rok do roku zamówień było mniej o 5,6 proc., przy oczekiwaniach spadku rzędu 4,2 proc.

Nastroje wśród inwestorów w strefie euro zanotowały we wrześniu wzrost do -11,1 pkt. ze -13,7 pkt. przed miesiącem.

O godzinie 11:00 – kurs euro (EUR) – 4,3350, kurs franka (CHF) – 3,9619, kurs dolara (USD) – 3,9274.

Ekspert Amronet.pl

Udostępnij innym