Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

Ceny towarów i usług w Polsce wzrosły

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2019 r. wzrosły r/r o 2,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,2 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Roczna dynamika PKB jest najniższa od trzech lat – wynosi 3,9% r/r – poinformował Główny Urząd Statystyczny.
Dane były słabsze od oczekiwań. Ekonomiści spodziewali się, że polski PKB będzie o 4,1% wyższy niż rok wcześniej.

GUS zastrzega, że podane dane mają charakter wstępny. Pierwsze oficjalny szacunek PKB poznamy 29 listopada 2019 r.

Dziś poznamy również wstępne dane o PKB krajów Unii Europejskiej.

Musimy dokończyć Brexit, ponieważ jest to najlepsza rzecz dla naszej polityki i naszego zdrowia psychicznego oraz to także najlepsza rzecz dla gospodarki.
Niepewność stała się prawie nie do zniesienia. Nastąpił przypływ fali nowych inwestycji … ludzie czekają tylko na zielone światło dla swoich planów i gdybyśmy tylko mogli doprowadzić do Brexitu, moglibyśmy zakończyć trwającą niepewność – powiedział na przemówieniu Boris Johnson.

Premier UK obiecał również, że po wygranej w wyborach 12 grudnia doprowadzi jak najszybciej do Brexitu.

Sprzedaż detaliczna w UK r/r wzrosła o 3/1% (przy oczekiwaniach 3,7%), a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła do -0,1% (prognoza zapowiadała wzrost o 0,2%)

Dziś kończy się termin na decyzję Donalda Trumpa w sprawie ceł na import samochodów z UE, Japonii i Korei. Oczekuje się odsunięcia tej decyzji o kolejne 6 miesięcy.

Widać również osłabienie złotego do pozostałych walut, o godzinie 11:00 – kurs euro 4,2909, kurs dolara 3,9003, kurs franka 3,9498, kurs funta 5,0138.

Ekspert Amronet.pl

 

 

Udostępnij innym