Brexit coraz bliżej

Komisja Europejska poinformowała, że porozumiała się z Wielka Brytanią ws. pierwszej fazy rozmów dotyczących Brexitu. Otwarto w ten sposób rokowania w sprawie przyszłych relacji handlowych. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, ogłaszając przełom w negocjacjach świadczył, że prawa unijnych obywateli w Wielkiej Brytanii będą chronione również po tym jak Wielka Brytania wyjdzie z UE. Z kolei premier Theresa May spotkała się rano w Brukseli z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Tusk powiedział, że zawarcie porozumienia pozwala mu przedstawić wytyczne na przyszłotygodniowy szczyt UE. Tusk wysłał propozycję przywódcom unijnym, by rozpocząć negocjacje na temat okresu przejściowego w relacjach UE z Wielką Brytanią po Brexicie.

Na te wieści rynki walutowe zareagowały wyraźnym wzrostem cen funta brytyjskiego. Od wczoraj podrożał ponad cztery grosze. O godzinie dziesiątej za funta płacono 4,8245 złotego. Rośnie też cena dolara. Kurs USD do PLN wynosił 3,5790. Za euro płacono 4,2046 złotego, a za franka 3,5922 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź