Będzie odwet Chin

Mamy nową odsłonę wojny handlowej USA – Chiny. Chińska strona konfliktu zaplanowała już działania odwetowe. Będzie to zakaz eksportu metali ziem rzadkich. To nie jest dobra wiadomość dla rynków. Niepokojący jest też systematyczny spadek rentowności obligacji, pokazujący brak wiary w ożywienie gospodarcze. Anglojęzyczny chiński portal Global Times, który często traktowany jest jako nieoficjalny kanał komunikacji ze światem zachodnim, publikuje artykuł wskazujący 3 sposoby, za pomocą których Chiny mogą uprzykrzyć życie USA. Zakaz eksportu metali ziem rzadkich to pierwszy sposób walki z USA. Pozostałe opcje to ograniczenie dostępu amerykańskich firm do chińskiego rynku i wyprzedaż posiadanych przez Chiny amerykańskich obligacji.

W środę na rynku walutowym mamy niewielki wzrost notowań złotego. Kurs EUR do PLN wynosił 4,30, USD 3,85, GBP 4,87, a CHF 3,83.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź