8 x NIE

Brytyjski chaos w sprawie brexitu, to mało powiedziane. Ani rząd, ani Izba Gmin nie są w stanie rozwiązać węzła, który brytyjczycy sami sobie zawiązali. Wczoraj w Izbie Gmin głosowano nad ośmioma alternatywami do obecnej umowy w sprawie Brexitu.

Efekt! Wszystkie zostały odrzucone. Na tej podstawie można jednak stwierdzić, że Wielka Brytania nie chce opuścić UE bez porozumienia, cały czas pozostać w unii celnej oraz nie przeprowadzić kolejnego głosowania wśród społeczeństwa.

Skoro jednak odrzucili umowę, to w takim razie czego chcą? “Czeski film” to zbyt lekkie i nie śmieszne określenie obrazujące sytuację w Wielkiej Brytanii. Theresa May postanowiła zaproponować swoją rezygnację, jeśli jej umowa z Brexitem uzyska poparcie większości posłów.

Rynki walutowe już przestały reagować na doniesienia z UK. W czwartek przed południem kurs EUR do PLN wynosił 4,29, USD 3,81, GBP 5,02, a CHF 3,83.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź